Mayıs 04, 2009

DÜNYANIN EN GÜZEL İŞİ!Avustralya'da tropikal bir adanın bakıcısı olarak "dünyanın en iyi işini" kazandı.

Altı ay boyunca Avustralya’da bulunan Hamilton Adası’nın bekçiliğini yapacak olan Wang’e 11 finalist arasından aldığı iş için toplam 150 bin Avustralya doları (yaklaşık 174 bin TL) ödenecek.
Fiziksel performansa dayalı bir dizi müsabaka sonucunda seçilen Wang, paraşütle atlama ve dağcılıkla uğraşan bir sporcu. Wang, internetten yapılan oylama sonucunda, en yakın rakibini ufak bir farkla geçerek yarışmayı kazandı.

Yarışma, Queens0land ve civarının doğal güzelliklerine dikkat çekmek ve adada turizmi canlandırmak için yapılıyor. Wang’in göreviyse sadece adada yaşamak ve iki haftada bir blog’una adayla ilgili notlar yazmak.

Ben Southall isimli 34 yaşındaki vakıf çalışanı, 34 bin başvuru arasından seçilen 15 kişi arasında mülakata kalmayı başardı. Southall, Quensland Turizm İdaresi yetkilileri tarafından yapılan bire bir görüşmelerin ardından Hamilton Adası'nın bekçiliğine en çok layık görülen kişi oldu.

www.rotahaber.com


11 yorum:

 1. hem ev hem para hemde cennet gibi bir yer pravo valla mukkemel ucluyu yakalamis:) baska ne ister ki

  YanıtlaSil
 2. ne guzel
  bende ızledım de vay be dedım, harika cidden de.

  YanıtlaSil
 3. bende yaparım o işi bende gitmek istiyoruuum .:)

  YanıtlaSil
 4. aa ne güzel bir haber miş..

  YanıtlaSil
 5. Offf offf niye bize böyle işler denk gelmiyor :((

  YanıtlaSil
 6. Harika bir iş olmalıı.Çok özendim şimdi.Sonundaki para da güzelmişş :))

  YanıtlaSil
 7. Ben yola çıktım bile:)))

  YanıtlaSil
 8. ehuhhee benim yasadiimm yer burasi abla biliyosun di mi. QLD'de yasiyorm ben, bu ada da bize yakin ayrica. haberleri ben de AU kanalindan seyrettim. is ilanindan beri beni TR'den akrabalar arayip, "geliyoruz oraya , ise gircez" falan diyolardi. (bizden basvuran olmamis tabi ehuuh)

  YanıtlaSil
 9. Akşam bende izledim bu haberi ama şeyi duyamadım 6 ay boyunca bu evde yalnız mı kalacak bu şeçilen kişi,yanında kimsecikler olmayacakmı sıkılır insan yaaa :)) ama sonunda verilen para da iyiymiş hani ;))

  YanıtlaSil
 10. Bende bilmiyorum,okuduklarım arasında da yoktu.Sanırımadada başkalarıda vardır.

  YanıtlaSil
 11. bence sorun yok valla ben 6 ay yanlız da olsam oayalanırım burda ;;)

  YanıtlaSil


UĞRADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.