Mayıs 06, 2009

ELLERİMİZ BİZİ ELE VERİYOR!

AÇIK ELLER

Karşınızdaki insanın elleri açık duruyorsa yani avuçları gözüküyorsa, onun olduğu gibi görünmekten hoşlanan, pek birşey gizlemeyen, sır saklamasını da bilmeyen biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu insan ayrıca cömert sayılabilir. Hele avucu gözüken ellerin parmakları da açıksa yani parmaklar arasında açıklık varsa bu insan son derece cömert olacaktır. Kapalı Eller Otururken avuçları gözükmeyen, yani yumruk yapılmış ellerin sahibinin her şeyi gizlemeye meraklı, duygu ve düşüncelerini kendisine saklayan, gizlilik içinde hareket etmeyi seven, paraya da büyük önem veren birisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu insandan para almak hemen hemen olanaksızdır.

YARI AÇIK ELLER

Yarı açık veya yarı kapalı eller daima en iyi sayılanlardır. Bu elde parmaklar hafifçe içeriye doğru bükülmüştür, fakat parmaklar avucu kapatmamaktadır. Yani avuçlar gözükmemektedir. Bu elin sahibi gerektiğinde sır saklayabilen, akılcı duygularla kafa arasında denge kurabilen, parayı da uygun şekilde harcayabilen biri olabilir. Kendisi ne cimridir ne de yeterince cömerttir.

CANSIZ ELLER

Bazen ellerin adeta sarktıklaını görürsünüz. Ellerin sahibi onları unutmuş gibi davranmaktadır. Bu tip elleri gördüğünüzde sahibinin dalgın, iyi düşünmeyen, kendi başına karar veremeyen, iradeden yoksun biri olduğunu söyleyebilirsiniz.

CANLI ELLER

Eller sakin duruyor fakat her an harekete geçecek gibi görünüyorsa; yani parmaklarda, avuçta
bir gerginlik varsa iyi sayılır. Bu ellerin sahibi akılcı, kararlı, yaşamı seven, zekasından kolaylıkla yararlanabilen biri olabilir. Fakat ortada hiç neden yokken sıkılmışsa, yani yumruk halini almışsa karşısında son derece kararlı, bildiğinden şaşmayacak biri var demektir.

ELLERİN YERİ

 • İncelemekte olduğunuz kişi ellerini nereye koyacağını bilememektedir. Bu elin sahibi çekingen, içine kapanık, toplum ilişkilerinde pek başarılı olamayan, çabuk tepki gösteren, kendine pek de güvenmeyen biri olabilir.
 • Bazı insanlar yürürken ellerini önde kavuştururlar. Bu tipler duygulara kapılmayı istemeyen, sakin, kendinden emin kimseler olabilirler.
 • Yürürken ellerini arkaya kenetleyenler, kendine güvenen, daima haklı olduğuna inanan ve bazen de üstün olduklarını sanan kimselerdir.
 • Yine bazı tipler bir kolu dirsekten kıvırıp vücuda dayarlarken diğerini de yanda sallarlar. Bu insanların kendilerine güvendiklerini ve başkalarını da yönetmeye hevesli olduklarını bilmelisiniz.
 • Yürürken elleri açık ve kolları hızla sallanan kimseler genellikle iyi niyetlidirler. Onlar hareket halinde olmayı isterler.
Ben 'canlı eller ve yürürken elleri açık yürüyen 'sınıfındanım....Bu arada salaklık derecesinde cömert ve merhametliyim.


8 yorum:

 1. ya ben hepsini yapıom:P

  YanıtlaSil
 2. karar veremedım ben hangısıyım :)

  YanıtlaSil
 3. Bende karar veremedim:)

  YanıtlaSil
 4. PARMACIKLARIMIN IKISIDE KOCAMAN ACIK

  YanıtlaSil
 5. valla bende karar veremedim hangisi olduğuma :)

  YanıtlaSil
 6. ben ellerimi arkada birleştirmiyorum bi tek. bi de cansız değil heralde:)

  YanıtlaSil
 7. bana da uymadı. ellerimi yumruk gibi sıkarım ama elimdeki değil cebimdeki parayı da alır azıcık merhamet damarıma dokunan. demek ki benim ellerim de bu standartlara uymuyor.

  YanıtlaSil
 8. bizde bebeklerde ellerini hiç açmayayan hep yumruk halinde tutan bebeciklere bu çok cimri olacak hiç elini açmıyor derler.
  bende çoğu hareketi yaparım ama elimi arkaya götürmem elerimi önde kavuşturmam

  YanıtlaSil


UĞRADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.